Yaz Kampı 2018

IM (Uluslararası Usta) Morteza DARBAN ve Ferhat KURU ile Yaz Kampı..

Nida Satranç 2018 Yaz Kampı” 01.01.2005 ve sonrası doğumlu tüm sporculara açıktır.

2.   Kamp 11 - 22 Haziran 2018 tarihleri arasında olmak üzere toplam dokuz (9) gün sürelidir.

3.   Katılımcıların en geç 3 Haziran 2018 Pazar gününe kadar gerekli ödemeleri yaparak kesin kayıtlarını tamamlamaları gerekmektedir.

Yeni Nesil İşbaşında...

Berra Hem Kızlar Hem Yaş Grubu Birincisi!.

Oğuz 9 Yaş İkincisi!.  Arda En İyi Çıkış Yapan Sporcu!.

Bursa Büyükşehir Belediyespor tarafından düzenlenen Açık Satranç Turnuvasından derecelerle döndük.. Özellikle yeni yetişmekte olan minik sporcularımızın aldığı güzel skorlar ve dereceler gururumuz oldu..

Milli Sporcu Olmak Yaradı!. Ece Berra’dan Bir Kupa Üç Madalya  ..

Yaş Grupları Türkiye Şampiyonasında derece elde milli takım havuzuna girme hakkı kazanan sporcumuz Ece Berra SOYDEMİR Bursa Açık turnuvasının C kategorisinde müthiş bir performans ortaya koydu..

Altı turluk serisini aç kaybetmeden kapatan başarılı sporcumuz, aynı anda hem kızlar birincisi, hem sekiz yaş birincisi hem de genel sıralama üçüncüsü olarak üç madalya ve bir kupa ile eve döndü..

Sporcularımız İyi Yolda..

Bursa Açık turnuvasının B kategorisinde yarışan sporcumuz Arda PEKKUL “En İyi Çıkış Yapan Sporcu” sıfatı ile ödüllendirilirken; C kategorisinde yarışan sporcumuz Oğuz ERGEN 9 Yaş İkincisi olarak kürsüye çıktı..

Sporcularımızı ve sayın velilerimizi kutlarız..

Yüzümüzün Akıyla...

Beş Şehirden Yüz Elliyi Aşkın Sporcu Hamle Yaptı

Muradiye Rotary Kulübü ön adımıyla ve kulübümüz aracılığıyla organize edilen 1. Yaş Grupları Satranç Turnuvamız 7-8 Nisan günlerinde oynandı.

Beş farklı şehirden yüz elliyi aşkın sporcunun katıldığı turnuva sonunda on sekiz kupa, on sekiz satranç takımı, otuz madalya ve dokuz özel ödül (bornoz takımı) sahiplerini buldu.

Tüm katılımcıları tebrik ederiz.

TURNUVA SAYFASI

Burhaniye'den Altı K...

BURHANİYE'DE NİDA RÜZGARI!.
Yağız Erdoğmuş (7 Yaşında!) B Kategorisi Birincisi!.
Ahmet Kılıçkan C Kategorisi Birincisi!.
Ece Vanlıoğlu Kızlar Birincisi!.
 
Kerem Aydın B Kategori İkincisi!.
Yılmaz Altunel B Kategorisi Beşincisi!.
Melis Kılıç C Kategori Beşincisi - Kızlar İkincisi!
Ela Aslan B Kategorisi Kızlar Üçüncüsü!.
 
Ayrıca Turan Köse ve Türker Boyalıklı C kategorisinde ilk ona girmeyi başararak madalya ve satranç takımı ödülleri kazandılar.
 
Balıkesir - Burhaniye'de 10-11 Mart günlerinde organize edilen II. Mavi Ada Satranç turnuvasına katıldık. Beş farklı şehirden toplam yüz doksan altı (196) sporcunun katıldığı organizasyonda sporcularımız bulundukları grupları forse ettiler..
 
Tüm sporcularımızı ve sayın velilerimizi kutlarız..
 
Turnuva sürecinde ilgi alakası ile bizleri; çalışkanlığı ile tüm katılımcıları mahçup eden sayın Nigar İdiz hanımefendiye ve eşi Bülent İdiz beyefendiye teşekkürü bir borç biliriz.
 
Ege Satranç sayın Gürcan Engel ve eşi Yasemin Engel hanımefendiye de samimiyetleri ve dostlukları için teşekkür ederiz.
Bu camiada sizler gibi insanlar artmalı..

Tematik Turnuvamız

Artık bir klasik halini alan "Tematik turnuvalarımıza" devam ediyoruz.

Resmi turnuvalarda oynama seviyesine yeni yeni yükselmekte olan sporcularımız ile saat-notasyon kullanımı, turnuva kuralları ve hakemle iletişim konularını pekiştirdik.

Pazar günleri organize ettiğimiz etkinlikte iki buluşmayı geride bıraktık, önümüzdeki haftalarda da devam edeceğiz.

Yaz Kampı 2018

IM (Uluslararası Usta) Morteza DARBAN ve Ferhat KURU ile Yaz Kampı.. Nida Satranç 2018 Yaz Kampı” 01.01.2005 ve sonrası doğumlu tüm sporculara açıktır. 2.   Kamp 11 - 22 Haziran 2018 tarihleri arasında...

Yeni Nesil İşbaşında...

Berra Hem Kızlar Hem Yaş Grubu Birincisi!. Oğuz 9 Yaş İkincisi!.  Arda En İyi Çıkış Yapan Sporcu!. Bursa Büyükşehir Belediyespor tarafından düzenlenen Açık Satranç Turnuvasından derecelerle döndük.. Özellikle yeni yetişmekte olan minik...

Yüzümüzün Akıyla......

Beş Şehirden Yüz Elliyi Aşkın Sporcu Hamle Yaptı Muradiye Rotary Kulübü ön adımıyla ve kulübümüz aracılığıyla organize edilen 1. Yaş Grupları Satranç Turnuvamız 7-8 Nisan günlerinde oynandı. Beş farklı şehirden yüz elliyi...

Burhaniye'den Altı K...

BURHANİYE'DE NİDA RÜZGARI!. Yağız Erdoğmuş (7 Yaşında!) B Kategorisi Birincisi!. Ahmet Kılıçkan C Kategorisi Birincisi!. Ece Vanlıoğlu Kızlar Birincisi!.   Kerem Aydın B Kategori İkincisi!. Yılmaz Altunel B Kategorisi Beşincisi!. Melis Kılıç C Kategori Beşincisi - Kızlar...

Tematik Turnuvamız

Artık bir klasik halini alan "Tematik turnuvalarımıza" devam ediyoruz. Resmi turnuvalarda oynama seviyesine yeni yeni yükselmekte olan sporcularımız ile saat-notasyon kullanımı, turnuva kuralları ve hakemle iletişim konularını pekiştirdik. Pazar günleri organize ettiğimiz...

Anket

Can Arduman ve Özgür Akman'ın Sunumuyla Gerçekleşen Süper Llg Canlı Yayını

Yükselenler

 

 


ŞUBAT 2013

 


 

Kariyerindeki 9 Yaş Avrupa ve 10 Yaş Türkiye Şampiyonluğuna 11 Yaş Türkiye Şampiyonluğunu da ekleyen WCM Sude HEREKLİOĞLU gururumuz olmaya devam ediyor!.

 

Geçtiğimiz sene yedi yaş dokuzuncusu olarak milli takım havuzuna giren Altuğ BOZYAKA bu yıl sekiz yaş grubunda Türkiye altıncılığına yükselerek ikinci kez milli takım havuzuna seçilmenin mutluluğunu yaşadı.

Henüz ilk ulusal turnuvasında Türkiye beşincisi olarak milli takım havuzuna seçilen Öykü İNCE'nin bir sonraki hedefi, Nida 'dan yetişen ablaları gibi Türkiye Şampiyonluğu!.

Altyapı sporcularımızdan Alp Bora GÜLSOY ve İdil Ece ALKAN, gelişmekte olan satranc becerileri pararlelinde UKD puanlarının oluşmasıya "Profesyonel arenada biz de varız!." mesajı verdiler. Her iki sporcumuzu da tebrik ediyoruz..

 


- ŞUBAT 2012 -

 


 

BORA SATIR               DEVİN İŞLER               ECE GÜLŞEN               M. EGE SOLAK

Şubat ayı sonu ile hem ders performanslarında hem de maç skorlarında çıkış yakalayan sporcularımız yükselenler listesinde hak ettikleri yere ulaştılar.

Bora SATIR (10 yaş) ve Ege SOLAK (8 Yaş), Devin İŞLER (7 Yaş) ve Ece GÜLŞEN (9 Yaş) Bursa Birincisi olarak ailelerini ve antrenörlerini gururlandırdılar. Sporcularımızın maç başarıları UKD puanlarındaki artışı da beraberinde getirdi. Tebrikler çocuklar..


-OCAK 2012-

 


 

 

SUDE HEREKLİOĞLU

Sadece ailesinin, antrenörlerinin ve Nida Satranç eğitim Merkezi'nin değil aynı zamanda Bursa'nın ve Türkiye'nin de gururu olan sporcumuz 2012 yılı 10 yaş bayan Türkiye Şampiyonu olarak yükselenler listesine en üstten girdi.. Tebrikler Sude..

BORA SATIR                                   ALTUĞ BOZYAKA

On yaş genel grubunda son maçta Türkiye Şampiyonluğunu yitirerek milli takıma girmekle yetinen sporcumuz Bora SATIR ve (Bora ağabeyinin 2009 yılında yaptığı gibi) ilk Türkiye şampiyonası deneyiminde milli takıma kalifiye olan Altuğ BOZYAKA, 2012 yılının ilk "yükselenler"inden oldular.

EMİR EFE TUNA                    DAĞHAN SÜMER

Özellikle 2011 yılının son bölümünde sergiledikleri yüksek hamle kalitesi ve iyi skorlarla UKD puanları hesaplanan sporcularımız Emir Efe TUNA ve Dağhan SÜMER, yükselen sporcularımızdan oldular..


-ARALIK 2011-


MEHMET EGE SOLAK                 BARTU IŞIK                         ECENUR DOĞRU

Yılın son döneminde yükselişleriyle arkadaşlarına örnek olan sporcularımız..

Mehmet Ege, Bartu (2011 İl Birinciliği Bursa Birincisi - Bursa İkincisi) ve kariyerindeki ilk(!) resmi turnuvasında üçüncülük madalyasına ulaşan Ecenur 2011 Aralık dönemi yükselenler grubuna girmeyi hak ettiler..

CAN SAATCI                       EFE KASAP                   M.ALİ YAZICI                      DEVİN İŞLER

Son dönemlerdeki teknik gelişimleri paralelinde UKD puanları oluşan sporcularımız Can, Devin, Efe ve Muhammet Ali de 2011 Aralık ayı yükselenlerinden oldular.


 

- KASIM 2011 -


Dünya Beşinciliğinin ardından Okullararası Bireysel Avrupa Şampiyonu olarak yükselişini sürdüren sporcumuz Sude HEREKLİOĞLU, tüm Nida ailesini gururlandırmaya devam ediyor..

Türkiye İkinciliğinin ardından Okullararası Bireysel Avrupa Dördüncüsü olan sporcumuz Büşra SOYDAN yükselmeye devam ediyor..

Alihan DEMİRBAĞ                                               Efecan TEPE

Sporcularımız Alihan ve Efecan, 2011 yazı boyunca katıldıkları açık olsun yaş grubu olsun tüm turnuvalarda oyun kaliteleriyle kendilerinden bahsettirdiler. Topladıkları maddi-manevi ödüller ile ELO ve UKD puanları ise sporcularımızın yükselişinin ispatları oldu.

 

 


 

- MAYIS 2011 -

 


 

Sude HEREKLİOĞLU

Polonya'nın Krakow kentinde oynanan Okullararası Dünya Şampiyonası'nda, dokuz yaş bayan kategorisinde yarışan milli sporcumuz Sude HEREKLİOĞLU, Dünya Beşincisi olarak son dönemin en büyük yükselişine imza attı!. Tebrikler Sude..

Alihan DEMİRBAĞ                                 Deniz ERTAŞ

Son haftalarda üst üste katıldıkları turnuvalarda sürekli iyi sonuçlar elde eden sporcularımız Alihan ve Deniz yükselenler grubuna girmeyi başardılar.

MEB İl Birinciliği'nin ardından Kuşadası Altınkale satranç turnuvasında ve Mayıs UKD'de derecelere ambargo koyan Alihan DEMİRBAĞ ile MEB İl Birinciliği, Ankara Altınşah, Kuşadası Altınkale satranç turnuvaları ve Mayıs UKD'de üst düzey performanslar sergileyen Deniz ERTAŞ yüz aklarımız olmaya devam ediyorlar..

 

 


 

- NİSAN 2011 -

 


 

ERK SAVU                                      ECE GÜLŞEN

Bu ay iki minik yeteneğimiz turnuvalarda sergiledikleri başarıların paralelinde UKD puanlarına ulaşarak "Sporcular" listemize girmeye hak kazandılar. Erk SAVU ve Ece GÜLŞEN'i kutluyor, kendilerini daha ileri seviyelerde, daha yüksek puanlarda görmek için sabırsızlanıyoruz.

 

 

 


 

- MART 2011 -

 


 

 

 

Sude HEREKLİOĞLU                 Deniz ERTAŞ                             Arman GÜVENÇ

Son dönem içinde sergiledikleri maç kalitelerine paralel olarak UKD puan artışları da elde eden tüm sporcularımız arasında Sude, Deniz ve Arman ilk üçü oluşturdu. Sude +223 gibi rekor bir UKD artışına imza atarken,  yüksek tecrübesinin yanında özellikle son dönemde hissedilir derecede ilerleme kaydeden Deniz +182 UKD puanını hanesine yazdırdı. Bir diğer yeteneğimiz Arman ise +84 UKD artışı ile son dönemin en karlı üçüncü sporcusu oldu.

AYKUT AKER                                       TOLGA G. CÖHCE

İki minik yeteneğimiz Aykut ve Tolga, ilerleyen oyun kalitelerinin ve spor ciddiyetlerinin ödülünü aldılar. Mart 2011 itibariyle UKD puanları oluşan öğrencilerimizi tebrik ediyor, kendilerini daha yüksek seviyelerde görmeyi umuyoruz.

 

 

 


 

- ŞUBAT 2011 -


Sude HEREKLİOĞLU                             Bora SATIR

Geçen sene (2010) sekiz yaş grubunda milli takıma girmeyi başaran Sude ve Bora; bu yıl daha kalabalık ve daha zorlu olan dokuz yaş grubunda da aynı başarıyı sergileyerek çıkışta olduklarını gösterdiler. Hiç tartışmasız ki; Sude ve Bora yükselişte..

Alihan DEMİRBAĞ           Doğukan ÇALIŞKAN                      Kayra KAMER

Özellikle son aylarda kendi yaş gruplarının önemli isimleri halini alan Alihan, Doğukan ve Kayra; sadece derslerdeki doğru tutumları ve iç disiplinleri ile değil; aynı zamanda sergiledikleri maç kaliteleri, sporcu tavırları ve bunların paralelinde elde ettikleri dereceler ve UKD artışları ile yükselişte olduğuklarını gösteriyorlar..

 

 

 


 

 

 


 

- OCAK 2012-

 

 


 

 

SON DÖNEMDE AKADEMİK ve MATEMATİKSEL OLARAK ANLAMLI DERECEDE İLERLEME KAYDEDEN SPORCULAR "YÜKSELENLER" OLARAK ADLANDIRILIR