Nida Kayıl Ol

Nasıl Nida Sporcusu Olunur?
Satranç disiplinler arası bir branştır. Matematik – geometri yada yabancı dil eğitimlerindeki gibi bir seviye tespit sınavıyla yada on dakikalık bir Satranç maçıyla Sporcunun – öğrencinin ne noktada olduğu tayin edilemez.

Nida’dan eğitim almak isteyen aday öğrenci önce tanışma dersine-derslerine- davet edilir. Bu tanışma dersi bir yada birkaç buluşma olabilir ve tamamen ücretsizdir.


Nida ‘da Çalışma Gruplarının Oluşma Kriteri “Yaş” Değil, “Seviye”dir.. 
Tanışma dersleri sırasında deneyimli antrenörlerimizce öğrencinin ilgi – beceri ve bilgi seviyesi tayin edilmeye çalışılır. İlgi ve beceri öncelikli, bilgi ise son sıradaki değerdir zira bilgi eksiği kolayca kapatılabilse de ilgi ve becerideki durum daha yol göstericidir.

Tanışma derslerinin ardından teknik durumu, zayıf ve üstün yönleri tayin edilen öğrencimiz için en uygun çalışma planı veliye iletilir. Bu plan; haftada kaç buluşma yapılacağı, buluşmalardaki çalışma süreleri ve talep edilen aylık ödentiyi içerir. Veli onayı ile kayıt işlemi tamamlanır ve çalışma başlamış olur.

Her ne kadar tüm başvurulara olumlu yanıt vermek istesek de bazen tanışma derslerinin ardından Nida Satranç SK antrenörleri aday öğrenciyi Satranç çalışmaya hazır bulmayabilir. Bu tip durumlar da veliye iletilir ve belki bir sene sonra tekrar tanışma dersine davet edilmek üzere süreç sonlandırılır.